Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kavárny v Evropě

30. 3. 2011

Nejstarší kavárna v Evropě

Stejně tak jako v jiných zemích, ani v Itálii to původně neměla káva vůbec lehké. Kněží ji považovali za "ďáblův nápoj" a snažili se jej zakázat. Říká se, že osvícený papež Kliment VIII. se rozhodl kávu nejprve ochutnat a pak teprve nad jejím budoucím osudem vynést soud. Nápoj mu naštěstí zachutnal a tak byl místo zákazu naopak pokřtěn, aby se mohl stát "pravým křesťanským nápojem". Je ovšem možné, že se jedná pouze o legendu a kávě byla udělena milost z úplně jiných důvodů. caffe_florian_1988.jpg

Kdo zavítal do Benátek, mohl navštívit nejproslavenější italskou kavárnu Caffé Florian na náměstí Svatého Marka. Je nejstarší kavárnou v Evropě a zároveň patří mezi nejdražší a nejpřepychovější. Byla založena roku 1720 a jako každá z nově vzniklých kaváren byla zpočátku centrem politických debat.

 

 

Caffé Florian

 

Bylo otevřeno v roce 1720 na náměstí Piazza San Marco v Benátkách. Caffé Florian je nejstarší Kavárnou. Ať sedíte uvnitř historické kavárny nebo na okouzlujícím náměstí, můžete si vychutnat dokonalý servis a produkty nejvyšší kvality. Caffé Florian je známé především svou bohatou historií a tím že se zde prolíná kultura, umění, politika a samozřejmě je i centrem zábavy. Florian je známý také díky svým kvalitním výrobkům: kávy, čaje, čokolády, sušenek nebo porcelánu.  

p1020028-cafe-florian.jpg

 
 

 

Fotoalbum


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 24882
Měsíc: 194
Den: 4